Chór  

W naszej parafii działa chór. Pierwsza próba chóru odbyła się we wrześniu 2004 roku. Można więc śmiało powiedzieć, że jesteśmy dosyć młodym chórem, zarówno ze względu na czas powstania, ale także średnią wiekową chórzystów.
Spotykamy się raz w tygodniu na próbach chóru (obecnie jest to czwartek godz 18.00 - 20.00) by szlifować śpiew a także by zacieśniać nici przyjaźni utkane pomiędzy nami. Dyrygentem chóru jest diak. Katarzyna Rudkowska.


Chór swoim śpiewem uświetnia świąteczne nabożeństwa. Śpiewa także podczas różnych parafialnych uroczystości takich jak: śluby, chrzty, konwersje i pogrzeby. Co roku uczestniczymy w Diecezjalnych Zjazdach Chórów naszej diecezji. Jeden ze Zjazdów był także organizowany u nas w Kielcach. Było to wielkie przedsięwzięcie dla tak małej parafii, ale dzięki Bogu i zaangażowaniu parafian ten Zjazd udał się znakomicie.
Jako chór, organizujemy również różne wycieczki chórowe połączone z koncertami. Odwiedziliśmy w ten sposób Parafię Szczyrk-Salmopol, Dom Opieki Sarepta w Węgrowie i parafię partnerską w Duisburg-Mittelmeiderich w Niemczech.


Chór ze swoim śpiewem wychodzi także poza mury kościelne. Śpiewaliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

W chórze gościnnie śpiewają również dzieci, które z radością uczą się „dorosłych” pieśni i mają wielką frajdę we wspólnym koncertowaniu.

Mamy także jednolity strój: białe tuniki z białymi spodniami. Przez co przez niektórych chórzystów z diecezji jesteśmy nazywali żartobliwie: „służbą zdrowia”. Nic bardziej mylnego! Biały strój jest wyrazem naszej radości, jaką czerpiemy ze śpiewania na Chwałę Bożą, a także przełamaniem pewnego stereotypu biało-czarnego. 

 

Chór w swoim repertuarze ma pieśni na różne okresy roku kościelnego.
Zapraszamy wszystkich , którzy lubią śpiewać do naszej rodziny chórowej!