Diakonia  

Parafia nasza czynnie władcza się w akcje charytatywne organizowane przez Diakonię Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego:

 

„Skrzyneczka pasyjna” – akcja ta trwa od Środy Popielcowej aż do Świat Wielkanocnych. Głównym zamierzeniem tej akcji, jest zachęcenie wszystkich parafian (dzieci, młodzieży i dorosłych) do ograniczania lub rezygnowania z różnych przyjemności w okresie postu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniążki zbieramy do kolorowych, papierowych skarbonek, które później są przeznaczone na rehabilitację i leczenie osób dorosłych i dzieci.

 

„Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” – akcja ta trwa od 1 niedzieli Adwentowej aż do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas tej akcji są rozprowadzane świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na rzecz dzieci ubogich i potrzebujących: dożywianie dzieci w szkole, zakup podręczników i materiałów szkolnych, pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych. Świece są w różnych kształtach i kolorach, ale każda ma logo diakonii. Zapalając takie świece w naszych domach wspieramy najuboższych.
 
Uczestniczymy także w akcji charytatywnej  „Prezent pod choinkę” organizowanej wspólnie przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W ramach akcji przygotowujemy prezenty w pudełkach po butach dla dzieci potrzebujących z Ukrainy i Afryki. Dzieci z naszej parafii zachęcają także swoich kolegów z klasy, by również włączyli się do tej akcji. Zachęta nie trafia w próżnię i już od dwóch lat dzieci ze Szkoły Muzycznej w Radomiu przygotowują prezenty w pudełkach po butach.

W parafii naszej działa także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i biblioteka w filiale kieleckim.